Портативність
За портативність відповідає вага, діагональ екрану та матеріал корпусу. Найбільш поширений розмір ноутбука – 15,6 дюймів. Враховуючи потреби сучасних людей, виробники думали, як би ще зменшити габарити, і вирішили цю проблему цікавим способом. Тепер можна замовити ноутбук розміром 14 дюймів, але в результаті помістити на екрані стільки ж інформації, скільки на 15-ти дюймовому пристрої. Такий результат досягнутий за допомогою майже безрамкового дизайну та співвідношенню сторін 3:2. Моделі такого типу ідеально підходять для ролі робочого ноутбука.
Щодо ваги, то зараз оптимальною вважається 1,5-2 кг, але існують пристрої із показником меншим за 1 кг, що значно полегшує транспортування. На цю характеристику дуже впливає матеріал корпусу. Звісно, найлегші ноутбуки із пластику, але вони менш надійні. Якщо обирати співвідношення міцність-вага, то ідеальним варіантом стануть пристрої з алюмінію. Вони раніше були дуже дорогими, тепер це моделі середнього рівня.
Продуктивність
Важливо приділити особливу увагу процесору. Якщо ви працюєте/вчитесь дистанційно і не завжди це робите вдома, то потрібно, щоб ноутбук мав хорошу автономність (довго працював без підзарядки), а також міг впоратися з кількома задачами одночасно. За це відповідає саме процесор.
Уже багато років найбільш якісними вважаються процесори Intel. Зараз вже є моделі ноутбуків з 11 поколінням Core, але для звичайної роботи можна обрати й старіше.
Якщо в характеристиках ви звернете увагу на повну назву процесора, то помітете, що спочатку йдуть цифри, які означають покоління, далі – номер моделі, а далі – букви. От вони і мають велике значення.
- U – означає мобільний процесор, який мало споживає енергії, але й не дуже продуктивний.
- Х – процесор, який підходить для ігрових ноутбуків.
- F – моделі, які не мають вбудованого графічного процесора.
- Н – потужний процесор з хорошим графічним чіпом.
Автономність
Щоб комфортно працювати за ноутбуком з будь-якої точки, потрібно щоб пристрій добре тримав заряд акумулятора. За це відповідає ємність акумулятора. Взагалі, стандартний показник – 42 Вт/год. Цього цілком достатньо для звичайної роботи, але якщо ви більше працюєте в місцях, де немає розеток, то варто придивитись до більш автономних моделей.
Якщо говорити про сам зарядний пристрій, то він має бути досить потужний. Нові ноутбуки вимагають сильніших зарядних блоків – від 65 Вт і більше. Ідеальним варіантом буде 90 Вт, такі моделі будуть повністю відновлювати заряд за менше як 2 години.
Обираючи ноутбук для роботи та навчання, потрібно звернути увагу на головні характеристики, які описані вище, і ви точно не помилитесь із покупкою. Варто розуміти, що чим відповідальніше підійти до цього питання, тим комфортнішою буде ваша робота за нею.