Погодьтеся: прикро купити золотий браслет, а за декілька днів зрозуміти, що застібка не зовсім надійна. Така ж ситуація з ланцюжками, які плутаються у волоссі, тому легко розстібаються. Тож не лише закохуйтеся у зовнішній вигляд ювелірної прикраси, але й перевіряйте застібку.
Найнадійніші застібки ланцюжків і браслетів
Помилково стверджувати, що один з представлених різновидів защіпок – поганий. Просто він підійде не всім моделям ланцюжків і браслетів.
Шпрингельний замок – невагома класика
Класика тонких ювелірних прикрас. Складається з 2-х компонентів. З одного боку маленька пружинка ховається в кільці. З іншого – кільце для фіксації. Шпрингельний замок дає змогу регулювати довжину ювелірного виробу. Ключові особливості:
- виготовляється машинним способом;
- легкий і малопомітний;
- складно застібати/розстібати однією рукою.
Карабін – надбання альпіністів
Защіпка нагадує спорядження альпіністів. З одного боку – металева петля зі скобою. Завдяки пружинному механізму всередині скоба захоплює металеву петлю. З часом фіксація погіршується. Карабін може закриватися не до кінця.
Замок-коробка – прихована надійність
Використовується для масивних браслетів і ланцюжків. Особливо – чоловічих. Витримує велике навантаження. Не вибивається зі загальної дизайнерської концепції. Защіпка складається з 2-х частин: зазубреної пластини й камери, куди вона вставляється.
Гвинтовий замок – комфорт і стиль
Гвинтовий замок – поле для експериментів. Таку защіпку часто вибирають для моделей з перлинами або намистинами. Механізм простий: з одного боку знаходиться гвинт, а з іншого – половинка для вкручування.
Застібки, від яких краще відмовитися
Подібні защіпки зазвичай зустрічаються в біжутерії. Вони легко розкриваються впродовж активного робочого дня, тому рідко зустрічаються в дорогих ювелірних прикрасах. Йдеться про:
- Тогл. Один з найстаріших ювелірних механізмів. Також називається замок-милиця. З одного боку – штифт, який нагадує букву Т. З іншого – кільце. Штифт протягається в кільце.
- Гачок. Зовні нагадує карабін. При цьому петля повністю не закрита. Трапляється в шкіряних браслетах.
- Магнітна застібка. Якщо ювелірна прикраса мало важить, цього достатньо для надійної фіксації. З часом магнітне поле послаблюється, тому браслет або ланцюжок може просто злетіти з руки.
Отже, застібка – не просто складова дизайнерської концепції. Вона допомагає не загубити улюблену ювелірну прикрасу.