З якого матеріалу зробити підвісну стелю? Щоб відповісти на це запитання, слід визначитися, які практичні переваги повинна мати така стеля. Важливо, щоб вона була довговічною, безпечною та простою у виконанні, а при цьому ще й стильно виглядала та не потребувала якогось особливого догляду.
Сьогодні є цілком сучасні підвісні потолки, які відповідають одразу всім вищезазначеним вимогам. Ба більше: це навіть цілі стельові системи, тому нижче ми детально розглянемо, з яких матеріалів можуть бути зроблені ти чи інші елементи кожної з них. Особливу увагу звертатимемо на конструкцію, адже від неї багато що залежить.
Матеріали для каркасних підвісних стель з обшивкою
Саме такі стелі з’явилися чи не раніше за інших. Вони мають каркас, що надійно закріплюється на оригінальній стелі приміщення, та на який у свою чергу монтується обшивка. Це достатньо проста, легка й надійна конструкція.
Будматеріалами для каркасу слугують:
- металеві (зазвичай сталеві оцинковані) профілі,
- або дерев’яні балки.
Перші вважаються більш надійними й сучасними, другі зберігають деякий попит завдяки своїй екологічності.
Для обшивки зазвичай використовують один з наступних матеріалів:
- Гіпсокартон – максимально універсальний варіант, який можна придбати у будь-якому інтернет-магазині; наприклад, багатий вибір листів по приємним цінам є в alkiv.ua.
- Пластик – дешевий, функціональний, має широке використання й майбутнє.
- Деревина (вагонка) – порівняно дорогий, але екологічний варіант, який дуже стильно виглядає.
Матеріали для плиточних підвісних стель
Цей різновид стель є чудовим рішенням для офісу. Чому? Тому що таку конструкцію можна швидко змонтувати, навіть на значній висоті, й в подальшому вона не потребує якогось додаткового оздоблення, адже одразу виглядає достатньо стильно.
Першочерговими елементами такої системи є металеві підвіси: вони надійно закріплюються на перекриттях приміщення. Далі на них монтуються поперечні й продольні профілі з легкого алюмінію, що формують ґратчасту структуру. Ну а вже цю решітку закривають собою плити на стелю, виготовлені з мінерального волокна. Найвідоміший приклад такої стелі – всесвітньо відомий “Армстронг”.
Матеріали для касетних підвісних стель
Конструкція майже така ж сама, як і у випадку з плиточними системами. Єдина відмінність полягає у тому, що каркас закривають вже касетами, які виготовлені з легкого металу й вкриті декоративним покриттям з антикорозійними властивостями.
Це дуже міцний й герметичний варіант, який ще й легко ремонтувати. У разі потреби достатньо демонтувати лише ті касети, що зазнали пошкоджень, розбирати всю стелю не обов`язково.
Матеріали для рейкових підвісних стель
Найновіша система, складається з цілого ряду елементів. Несучі профілі, підвіси, стрингери, траверси виготовляються з оцинкованої сталі. А от для виробництва рейок може бути використаний один з наступних матеріалів:
- пластик – найдешевший варіант, який дозволяє імітувати будь-яку текстуру поверхні;
- дерево – найекологічніше рішення, яке виглядає максимально природно;
- алюміній – найнадійніший варіант з сучасним металевим блиском.
Яку підвісну стелю оберете ви?