Кожна матуся хоче вибрати для своєї дитини тільки найкращий одяг, особливо коли дитина ще зовсім немовля і якість має дуже велике значення.
При виборі одягу для немовлят необхідно враховувати такі параметри:
- якість тканини;
- якість пошиву;
- зручність;
- розмір.
Що стосується країн виробників, рекомендуємо звернути увагу на США, де все дуже жорстко контролюється, особливо якщо справа йде про майбутні покоління. Такий одяг ви знайдете в інтернет-магазині ilovemommy.com.ua.
Є також непогані європейські виробники, наприклад, Польща. Ціна трохи нижча. Хоча в принципі і американські виробники пропонують гарну ціну. Так, наприклад, на ilovemommy.com.ua шорти можна купити за 125 грн, повністю закритий костюм – за 295 грн, теплі колготки – за 250 грн, трикотажні штани – за 195 грн, боді – за 160 грн, пайту – за 150 грн.
Якість тканини
Гарний одяг для новонароджених немовлят має бути пошитий з якісної та екологічно чистої натуральної тканини. Чи 100% бавовна, чи сатин, чи ситець, чи батист. Тому що синтетика може призводити до подразнень та алергії. Ваш малюк ще поки не готовий до такої тканини.
Якщо йдеться про верхній одяг, то підійдуть ще такі тканини: фліс, махра, велюр. А ковдра може бути навіть із шерсті, якщо у дитини немає алергії. Але безпосередньо для тіла підходить саме натуральна тканина, нагадаємо, це хлопок, сатин, ситець чи батист.
Зверніть увагу також на такі моменти.
- Виріб не має пахнути хімією.
- Виріб не має фарбувати шкіру чи воду, в який ви його перете. Тому краще перед використанням його промити та перевірити таким чином, якщо ви ще не довіряєте цьому виробнику.
- Шви мають бути акуратні, нитки не мають стирчати.
Зручність
Цей фактор дуже важливий, адже малюки і без того не люблять одяг. Тому одяг не має сковувати рухи, але і не має бути занадто вільним. Кофтинки не мають розходитися чи сповзати. Тугі резинки не підходять. Занадто вузький воріт – теж.
Застібок не має бути на спинці. Шви краще щоб були зовні, а не в середині вибору, щоб не контактувати з оголеною шкірою. Якщо вони в середині, то мають бути м’якими.
Для зовсім маленьких рекомендуємо також купити царапки, які закривають пальчики.
Розмір
Розмір одягу як правило визначається зростом дитини. Тобто вам достатньо знати зріст, щоб вирахувати, який потрібен розмір. Наприклад, розмір 0 – це зріст до 52 см, такий зазвичай мають новонароджені. Розмір 16 – це зріст 52-62 см. І так далі. Коли ви будете купувати одяг у магазині, там обов’язково побачите таблицю розмірів.
Розмір шапочки визначається по окружності головки. Можна орієнтуватися також по віку: 0-2 місяці – 35-й розмір, 3 місяці – 40-й розмір, и так далі.
Діти ростуть швидко, тому накупати багато речей одного розміру не треба. Хай у дитини буде два комплекти одягу з однією функцією. Один перете – один носить. І коли вже бачите, що скоро дитина з них виросте, купуєте нові.