Зазвичай магазини пропонують повний асортимент продукції. Тобто якщо там є жіночі сукні-вишиванки, то, ймовірно, буде і вишиванка для хлопчика. Але в той же час є і спеціалізовані магазини, які випускають тільки, наприклад, етнічні аксесуари, тільки жіночі сукні або ж тільки чоловічі вишиванки. Спеціалізація не завжди означає більш високу якість, але як правило означає більш високі ціни. Але все частіше можна зустріти магазині з широким асортиментом, наприклад, "Етнодім".
До речі, якщо вже говорити про ціни, то вишиванки в інтернет-магазинах можна знайти від 300 грн до 4000 грн. Не завжди підвищення ціни залежить від якості. Але все ж так має бути. Якщо за 300 грн ви купите машинну вишиванку, то починаючи від 1500 грн це буде вже ручна робота, можливо, з бісером. До слова, відрізнити неозброєним оком виходить не завжди.
Що ж стосується фасону, то часто покупці промахуються повз потрібних розмірів. Адже вишиванки не тягнуться, тут дуже важливо підібрати саме те, що підходить саме вам.
Тут можна дати одну пораду: якщо ви не хочете повертати товар і знову його перезамовляти, то, звичайно, краще взяти розмір із запасом. Адже вишиванку завжди можна вшити. Це обійдеться від 50 до 100 грн. А от якщо вона мала, то гарантовано доведеться її міняти.
Також жінкам варто врахувати, що вишиванки не лягають по фігурі, а значить, талія повинна бути підкреслена паском. Хоча це не обов`язково, якщо ви хочете простору модель.
Також варто знати деякі закони сполучуваності етно речей. Так, якщо ви обираєте верхню частину одягу біло-червоно-чорну, то і низ повинен відповідати одному з цих кольорів. Якщо ж це жовто-блакитні мотиви, то низ повинен бути таким же. А ось при вишиванці червоно-чорного кольору вниз відмінно підійдуть навіть джинси.